Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Kasprowicza w Poroninie - instytucja kultury Gminy Poronin. W skład Biblioteki wchodzą: Biblioteka główna ul. Józefa Piłsudskiego 2 w Poroninie oraz Filie w Murzasichlu, Nowem Bystrem i Zębie.

Siedziba główna Biblioteki mieści się w zabytkowym budynku "Wańkówka".

Zbiory Biblioteki głownej i Filii liczą 37393 woluminów.

W naszej ofercie jest literatura dla dzieci i młodzieży, literatura dla dorosłych oraz niebeletrystyczna. Mamy bogatą ofertę literatury z naszego regionu.

17.00-20.30

godz. 17.00 - 18.30 Spotkanie autorskie z pisarką Pauliną Płatkowską "Bądź dobrej myśli"
o godz. 18.45 - projekcja filmu "Mój brat ściga dinozaury"
W trakcie wydarzenia: poczęstunek, gry literackie dla dorosłych, kolorowanki dla dzieci, losowanie cytatów dla dorosłych.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Zachęcamy do korzystania z witryny UWOLNIJ KSIĄŻKĘ, PRZYNIEŚ, ZABIERZ mieszczącej się na werandzie budynku "Wańkówka" w Poroninie, ul. Józefa Piłsudskiego 2

Poronin

Józefa Piłsudskiego 2

Relacja

Piątkowe popołudnie 11 października 2024 r. było w naszej Bibliotece wyjątkowe. Spotkaliśmy się z naszymi Czytelnikami w różnym wieku na Nocy Bibliotek w ramach jubileuszowej X edycji tej ogólnopolskiej akcji.

Gościem tegorocznej Nocy Bibliotek była p. Paulina Płatkowska - pisarka, autorka prawie trzydziestu książek. Pani Paulina pisze dla dzieci i dorosłych: bajki, powieści, słuchowiska, a także felietony o owadach do miesięcznika "Kumpel". Spotkanie autorskie pt.: "Bądź dobrej myśli" dało nam mnóstwo pozytywnej energii.

Po spotkaniu dzieci obejrzały film pełen humoru, z wartościowym przesłaniem "Mój brat ściga dinozaury". Natomiast starsi uczestnicy wydarzenia zaangażowali się w gry literackie. Nie zabrakło dodatkowych atrakcji, były kolorowanki, labirynty dla dzieci, a dla dorosłych losowanie cytatów.

Wszystkim obecnym na wydarzeniu zapewniliśmy smaczny poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Poroninie.