Filia w Turowie jest jedną z sześciu filii Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Jesteśmy częścią całości, działamy samodzielnie dla lokalnej społeczności ale we współpracy z innymi filiami i biblioteką główną.
W naszej małej bibliotece odbywa się wiele ciekawych zajęć dla dzieci ale nie tylko. Prowadzimy warsztaty rękodzielnicze i czytelnicze. Staramy się zachęcić do czytania po przez zabawę. Współpracujemy też z lokalna szkołą podstawową i przedszkolem. Zapraszamy dzieci na lekcje biblioteczne i zajęcia tematyczne. Często również odwiedzamy uczniów w placówce szkolne. Tak było w ostatnim tygodniu bibliotek, kiedy to odwiedziłam uczniów i przedszkolaków aby przeprowadzić z nimi zajęcia, porozmawiać o książce, jej powstawaniu.

6 godzin. Od 18.00 do 24.00

Podczas nocy bibliotek w Filii w Turowie odbędą się rozmowy nocą na temat książki "Mój brat ściga dinozaury", będziemy również oglądać film na podstawie tej książki, udostępniony przez państwa.
Będą również gry i zabawy.

Wieluń

Turów 91