Informacje o bibliotece

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku jest samorządową instytucją kultury, pełniącą funkcje biblioteki powiatowej. Służy zaspokajaniu potrzeb czytelniczych, informacyjnych i kulturalnych lokalnego środowiska, działa na rzecz zachowania i popularyzowania regionalnego dziedzictwa kulturalnego. W skład struktury biblioteki wchodzą: biblioteka główna, cztery filie, w tym filia dla dzieci, Izba Muzealna pn. Muzeum Historii Łasku, Punkt informacji Turystycznej.

Biblioteka jest otwartą i przyjazną instytucją, dającą przestrzeń dla wszystkich grup społecznych, by w komfortowych warunkach można było się rozwijać, edukować i integrować poprzez uczestnictwo w działaniach odpowiednio dobranych do potrzeb różnych grup społecznych.

Biblioteka współpracuje z lokalnymi instytucjami i stowarzyszeniami, jest otwarta na nowe technologie i innowacyjne projekty.

Biblioteka aktywnie włącza się w ogólnopolskie akcje promujące czytelnictwo i udział w wydarzeniach kulturalnych, m.in. Narodowe Czytanie, Cała Polska czyta dzieciom, Noc Muzeów, Noc Bibliotek.

Godziny wydarzenia

Zaczynamy o godz. 17:00. Planowany czas trwania wydarzenia to około 2 godz.

Plan wydarzeń

W Bibliotece Publicznej w Łasku Noc Bibliotek odbędzie się 16 października. Tego dnia będzie miało miejsce spotkanie "Pod niebem Kenii'. Naszym gościem będzie Mariola Szydlik, Polka mieszkająca w Kenii.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Łask

  • Kod pocztowy

    98-100

  • Adres

    9 Maja 6

  • Strona

    http://biblioteka.lask.pl/%20

Podziel się
Relacja

16 października w Bibliotece Publicznej im. Jana Laskiego Młodszego w Łasku odbyła się Noc Bibliotek . Wieczór ten upłynął pod znakiem fascynującej podróży do Kenii, którą zorganizowała dla nas pani Danuta Krawcewicz z Sekcji Turystycznej Łaskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem specjalnym wydarzenia była Mariola Szydlik. Pani Mariola podzieliła się z nami swoją historią o życiu w Afryce, które rozpoczęła kilka lat temu, kiedy wraz z mężem zdecydowała się na tę wielką, życiową zmianę. Podczas spotkania usłyszeliśmy, jak to się stało, że znalazła się w Kenii, dlaczego zakochała się w Malindii i co sprawiło, że postanowiła tam zostać. Jej barwne opowieści o codziennym życiu wśród pięknych palm, wodnych zwierząt, afrykańskich lepianek poruszyły wszystkich obecnych. Nie zabrakło też trudniejszych tematów — Pani Mariola opowiedziała o wyzwaniach, takich jak głód, ciężka praca i problemy, z jakimi boryka się lokalna ludność. Oglądaliśmy zdjęcia uśmiechniętych, uczących się dzieci, a jednocześnie słuchaliśmy o realnych trudnościach, które muszą pokonywać. Te opowieści wzbudziły w nas wiele emocji — śmialiśmy się, wzruszaliśmy i reflektowaliśmy nad różnicami kulturowymi oraz codziennością życia w Afryce.
Pani Mariola mówiła również o swoich działaniach społecznych, takich jak dożywianie dzieci, budowa szkoły, kupowanie podręczników, organizowanie kosztownego leczenia. Jej opowieść była pięknym przykładem zaangażowania, odwagi i chęci niesienia pomocy, a jej działalność zainspirowała wielu z nas.
Kulminacyjnym punktem wieczoru było przedstawienie serii książek "Pod niebem Kenii", które opowiadają o życiu autorki w tym egzotycznym kraju. Dla wszystkich, którzy marzą o podróży do Afryki lub chcieliby poznać więcej szczegółów o codzienności w Kenii, gorąco polecamy tę lekturę!
Dziękujemy serdecznie Pani Marioli Szydlik za wspaniałe spotkanie, pani Danucie za zaaranżowanie spotkania oraz wszystkim, którzy licznie przybyli na to wydarzenie. Zachęcamy do odwiedzenia bloga i grupy na Facebooku "Pod niebem Kenii", gdzie można na bieżąco śledzić afrykańską przygodę pani Marioli.