Godziny wydarzenia
17:00-22:00
Jesteśmy biblioteką powiatową, znajdującą się na dawnym dworcu kolejowym. Posiadamy Dział dla Dzieci, Kącik dla młodzieży, Czytelnię z regionaliami oraz salę multimedialną, gdzie młodzież może skorzystać z komputerów do gier i PlayStation. Mamy spory ksiegozbiór, regularnie uzupełniany w nowości. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników stworzyliśmy specjale regały: dla rodziców z poradnikami oraz literaturą biblioterapeutyczną, z książkami z dużymi literami oraz z literaturą dla mężczyzn. Prowadzimy szereg różnorodnych akcji czytelniczych i społecznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.
17:00-22:00
Warsztaty dla dzieci 8+ (na zapisy)
17:00 Powitanie, zabawy integracyjne, zabawy literackie
18:00 Warsztaty teatru cieni
20:00 Przerwa, przekąska
20:30 Projekcja filmu
22:00 Zakończenie
Pleszew
63-300
Kolejowa 1
https://biblioteka.pleszew.pl/
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja, w której pleszewska biblioteka po raz kolejny brała udział, przekonując do czytania poprzez promocję naszej biblioteki jako miejsca spotkań z kulturą oraz miejsca sprzyjającego integracji.
Nasza nocna impreza czytelnicza odbyła się 12 października, a do wspólnej zabawy zaprosiłyśmy panią Barbarę Prądzyńską – autorkę, reżyserkę i twórczynię teatralną. Młodzi czytelnicy naszej biblioteki wzięli udział w warsztatach Teatru Cieni, a tematem spotkania był las i jego mieszkańcy. Teatr cieni to starożytna forma opowiadania historii, w której wykorzystuje się różnego rodzaju rekwizyty, dekoracje, aktorów, światło oraz gładki jasny materiał, na którym pojawiają się cienie. Uczestnicy spotkania wykazali się umiejętnością kreatywnego myślenia oraz współpracy, czego rezultatem było powstanie scenografii do przedstawianych przez naszych młodych artystów opowieści. Prowadząca zachęcała do tworzenia zgodnie z tym, co podpowie wyobraźnia, a kiedy wszystko będzie już gotowe, warto odegrać historię pełną przygód. Na zakończenie tegorocznej „ Nocy bibliotek” oglądaliśmy film "Mój brat ściga dinozaury". Atmosfera towarzysząca temu wydarzeniu była naprawdę wyjątkowa.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu "Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.