Informacje o bibliotece

Biblioteka dla dzieci i dorosłych. Filia jest Biblioteką Bez Barier – przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Filia posiada jedno stanowisko z dostępem do Internetu. Biblioteka znajduje się w budynku SP nr 17 ).
Na księgozbiór filii składają się
- literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- literatura Young Adult
- kolekcja filmów i audiobooków
- bogaty zbiór lektur szkolnych
- literatura w językach obcych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (w języku angielskim i ukraińskim)
- księgozbiór na temat Wrocławia i Dolnego Śląska
- rozwijający się zbiór gier planszowych
- kolekcja książek z serii Duże Litery

Godziny wydarzenia

19:15 - 20:30

Plan wydarzeń

W ramach Nocy Bibliotek zapraszamy na biblioteczną podróż w czasie. W Filii nr 4 obejrzymy razem bajki wyświetlane za pomocą diaskopu. Towarzyszyć temu będzie ich głośne czytanie, połączone z podkładem dźwiękowym. W przerwach poćwiczymy pisanie na maszynie, a w tle usłyszymy pocztówki dźwiękowe, odtwarzane na gramofonie. Wydarzenie otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Plan na wieczór w F4:

19:15 – „Przygody krasnoludków”
19:45 – „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”
20:15 – bajka czarno-biała
20:30 – zakończenie

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Wrocław

  • Kod pocztowy

    50-550

  • Adres

    Wieczysta 105

  • Strona

    https://biblioteka.wroc.pl/filie/filia-nr-4/

Relacja

Pierwsza Noc Bibliotek w Filii nr 4 cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Dziesiątki osób, które nas odwiedziły, mogły przenieść się w czasie. Od małych dzieci, przez rodziców, po seniorów - każdy znalazł coś dla siebie. Niebywałym zainteresowaniem cieszyły się bajki wyświetlane z diaskopu. Zaczęliśmy od "Przygód krasnoludków", potem zaś obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy "Szkolnych przygód Pimpusia Sadełko". Ostatnia bajka, "Kurza niania", była czytana nawet wspólnie z dziećmi, bo każde z nich chciało być aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Stukanie maszyny do pisania niosło się po okolicy, bo każdy chciał zobaczyć, jak działa takie urządzenie i je wypróbować, pisząc choćby kilka słów. Pocztówki dźwiękowe umilały czas każdemu odwiedzającemu bibliotekę. W klimacie dawnych utworów, często będących już klasyką polskiej muzyki, mogliśmy odpocząć, a w przypadku niektórych, wrócić do lat młodości i dzieciństwa.

Link do filmowej relacji:
https://www.instagram.com/p/DBGarKWN2BK/