Informacje o bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna działa na terenie miasta i gminy Warka. W jej skład wchodzi biblioteka dla dorosłych i oddział dla dzieci. Biblioteka jest gminną instytucją kultury działającą w obrębie krajowej sieci bibliotecznej wpisaną do rejestru instytucji kultury, prowadzonego przez Urząd Miejski w Warce. Zapewnia obsługę biblioteczną mieszkańcom gminy. Służy rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb czytelniczych i informacyjnych mieszkańców, upowszechnianiu wiedzy i nauki, rozwojowi kultury. Biblioteka ma za zadanie gromadzenie, opracowywanie, upowszechnianie oraz udostępnianie zbiorów, pełnienie funkcji ośrodka informacji bibliotecznej, a także organizowanie imprez popularyzujących wiedzę, kulturę i czytelnictwo. Organizujemy lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy, spotkania autorskie oraz zajęcia dla dzieci w okresie ferii zimowych i wakacji.

Godziny wydarzenia

11 październik godz. 18.00-21.00

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Warka

  • Kod pocztowy

    05-660

  • Adres

    Warszawska 45

  • Strona

    https://biblioteka.warka.pl/

Podziel się
Relacja

Za nami pierwsza w historii wareckiej Biblioteki Noc Bibliotek. 11 października dołączyliśmy do ogólnopolskiej akcji, która w tym roku odbyła się pod hasłem: Moc Bibliotek – Noc Bibliotek – Moc czytania – Noc czytania. W godzinach od 18.00 do 21.00 gościliśmy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce. Tematyką naszych zajęć była literatura grozy w wydaniu dziecięcym, co charakteryzowała sceneria pomieszczeń oraz przebrania dzieci.

Na pierwszy ogień poszły zwierzęta aktywne nocą. Na podstawie małego fragmentu ilustracji trzeba było odgadnąć co to za zwierzątko. Dodam, że niektóre odpowiedzi były niezwykle zaskakujące. Następnie przenieśliśmy się w czasy faraonów egipskich. Z wykorzystaniem papieru toaletowego, dzieci miały się zamienić w mumie. Kolejnym elementem wspólnego wieczoru był quiz literacki, z którym uczestnicy sobie świetnie poradzili. Dużym wyzwaniem był do złamania szyfr z ukrytym hasłem. Szyfr składał się z liter i cyfr napisanych długopisem szpiegowskim. Znaki były widoczne dopiero po podświetleniu latarką UV. Nie mogło również zabraknąć głośnego czytania. Tym razem były to „Straszne opowieści Maszy”. Dla urozmaicenia zajęć, dzieci musiały narysować i zatytułować swoją straszną historię bądź bohatera.

Było groźnie, było intrygująco, było pouczająco. Uśmiechnięte i zadowolone dzieci zostały o 21.00 odebrane przez rodziców. Do zobaczenia na kolejnej Nocy Bibliotek.