Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży jest instytucją kultury, której głównym celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do wiedzy, literatury, informacji i kultury . Zatem podejmujemy działania mające na celu rozwój intelektualny, kulturalny oraz społeczny mieszkańców naszego miasta i powiatu. Do najważniejszych zadań, które realizujemy należą:wypożyczanie i udostępnianie zbiorów, działania edukacyjne i kulturalne (warsztaty, kluby dyskusyjne, wystawy), promowanie czytelnictwa (spotkania autorskie); integracja i wsparcie lokalnej społeczności (biblioteka daje przestrzeń do spotkań np. seniorów); współpraca z instytucjami lokalnymi (szkoły, inne instytucje kultury, placówki opiekuńczo - wychowawcze)

11.10.2024 r godz. 17:00 - 19:00

W tegorocznej edycji "Noc bibliotek" planujemy zorganizować spotkanie czytelnicze pod hasłem "Powrót do przeszłości", które jest adresowane do dorosłych czytelników i młodzieży i ma na celu przybliżenie historii naszego miasta . Zaproszeni goście od prelegentów dowiedzą się ciekawostek o najważniejszych zabytkach naszego miasta, codziennym życiu mieszkańców w minionych wiekach. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa starych przedmiotów codziennego użytku i i fotografii. Dla wszystkich uczestników spotkania planujemy poczęstunek w stylu retro oraz upominki książkowe.

Chełmża