Nasza historia w Nocy Bibliotek
2023
Informacje o bibliotece

Misją biblioteki jest wspieranie procesu kształcenia i doskonalenia nauczycieli, a także wspieranie działalności szkół, w tym bibliotek szkolnych, placówek oświatowo-wychowawczych, placówek kształcenia ustawicznego, placówek artystycznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, placówek doskonalenia nauczycieli oraz innych placówek oświatowych. Biblioteka od ponad 95-ciu lat służy pokoleniom nauczycieli oraz studentów kierunków pedagogicznych, oferując im potrzebną literaturę, pomoce dydaktyczne i wsparcie merytoryczne. W szerokiej ofercie placówki, poza książkami z zakresu edukacji, pedagogiki i psychologii, znajdują się także atrakcyjne gry planszowe rozwijające umiejętności społeczne. Biblioteka promując edukację czytelniczą i medialną prowadzi również ciekawe zajęcia edukacyjne, lekcje biblioteczne i spotkania autorskie. Czytelnicy Biblioteki bezpłatnie korzystają z platformy IBUK LIBRA - największej w Polsce czytelni on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

Godziny wydarzenia

15:00 - 21:00

Plan wydarzeń

Program
Stara klasa:
15:00 – 17:00 – Kaligrafia ma MOC, czyli warsztaty z pięknego pisania
Wypożyczalnia:
17:00 – 20:00 – kącik tworzenia Zakładek MOCy
18:00 – 20:00 – zwiedzanie zakamarków biblioteki oraz quest biblioteczny
po 20 ej – przechadzka po bibliotece dla osób o MOCnych nerwach
Sala konferencyjna:
17:00 – 17:30 – wręczenie nagród laureatom konkursu Wielka Liga Czytelników
17:30 – 18:30 – STEMowanie w Bibliotece Pedagogicznej na Bułgarskiej
18:30 – 18:45 – quiz interaktywny
18:45 – 20:00 – projekcja filmu o ogromnej MOCy rodziny i przyjaźni
Ponadto:
- escape room wirtualnie
- obszar plastyczny „A Ty jaką masz superMOC ?”
- NOCne wypożyczenia, czyli poMOCne bibliotekarki na dyżurze
- abolicja – poznaj naszą MOC łaski darowania
- MOC pomagania - zbiórka książek dla bibliotek, które ucierpiały podczas powodzi
Pamiętaj, że uśmiech ma ogromną MOC, więc zabierz go ze sobą i przyjdź na
Bułgarską 19 w Poznaniu. Zapraszamy!

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Książki pedagogiczne, psychologiczne, regionalne, dla dzieci, beletrystyka.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Poznań-Grunwald

  • Kod pocztowy

    60-320

  • Adres

    ul. Bułgarska 19

  • Strona

    https://pbp.poznan.pl/

Relacja

Jubileuszową, czyli X Noc Bibliotek rozpoczęliśmy w tym roku już o godzinie 15:00. W Starej Klasie, czyli w Regionalnej Izbie Pamiątek Oświatowych, przygotowaliśmy warsztaty z pięknego pisania. Każda przybyła osoba mogła spróbować kaligrafii pisząc prawdziwym gęsim piórem, siedząc w ławkach szkolnych z początku XX wieku. W otoczeniu tylu zabytkowych i ciekawych przedmiotów, można było poczuć klimat dawnej szkoły.
W tej samej sali, można było wykazać się kreatywnością w tworzeniu zakładek do książek. Powstały piękne i pomysłowe projekty, które będą zachętą do częstszego sięgania po lekturę.
Punktualnie o 17:00 w naszej sali konferencyjnej nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu Wielka Liga Czytelników. Każdy z nich otrzymał dyplom wraz z upominkiem.
Po tak znamienitej uroczystości, zaprosiliśmy wszystkich na pierwsze STEMowanie w bibliotece. W naszym kąciku Amazon STEM Kindloteka na zaczarowanym dywanie, dzieciaki bawiły się w kodowanie. Nawet padł rekord w ustawianiu kolorowych kubeczków jeden na drugim i powstała wieża z 15 sztuk!
Potem przyszedł czas na quiz, który wymagał współpracy osób dorosłych z tymi nieco młodszymi, a mianowicie Kahoot. Ta interaktywna gra dotyczyła różnych ciekawostek literackich dla dzieci. Emocji było przy tym naprawdę sporo.
W końcu nastąpiła projekcja wyczekiwanego filmu pt. „Mój brat ściga dinozaury”. Przy słodkim poczęstunku można było się pośmiać i zrelaksować.
Oprócz wspomnianych atrakcji, był wyznaczony obszar rysunkowo-pisarski pt. „A Ty jaką masz superMOC?”. Można było przejść escape room wirtualnie. Dla naszych czytelników była w tym dniu ogłoszona abolicja i oczywiście dyżur pań bibliotekarek po godzinach pracy.
Przez cały ten czas osoby chętne mogły zwiedzić zakamarki biblioteki, a potem wziąć udział w niesamowitym queście bibliotecznym.
Natomiast w ostatniej godzinie Nocy Bibliotek były dwie przechadzki po bibliotece dla osób o MOCnych nerwach. Uczestnicy, którzy wytrwali do samego końca, poznali zjawę bibliotekarza, który pilnuje naszego księgozbioru.
Odwiedzający pięknie pokazali MOC pomagania i przekazali mnóstwo książek dla bibliotek, które ucierpiały podczas powodzi.
Tak więc Noc Bibliotek 2024 w naszej bibliotece pedagogicznej miała super MOC.