Nasza historia w Nocy Bibliotek
2023
Informacje o bibliotece

Nasza biblioteka wyposażona jest w książki, czasopisma dla uczniów kl. I - VIII, pracowników szkoły oraz rodziców i społeczności.
Mamy zróżnicowany i aktualny księgozbiór, czyli książki dla różnych grup wiekowych i zainteresowań. Posiadamy rozbudowany dział literatury dziecięcej, młodzieżowej, dla dorosłych, klasyków literatury, nowości wydawniczych, literatury popularnonaukowej oraz specjalistycznej.
Nasza biblioteka to Przestrzeń przyjazna dla uczniów dla relaksu i dla pracy: Nowoczesne, wygodne przestrzenie do czytania, nauki i pracy, z miejscami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb czytelników (np. strefy ciszy). Biblioteka nasza jako centrum kulturalne, mamy tablicę interaktywną, którą wykorzystujemy przy uroczystościach i zajęciach bibliotecznych.
Prowadzimy działania proekologiczne, uczestniczymy w projektach: Muzeum w pudełku, Projekt Czerwone Szkoły, Ocalimy Świat, Ratownicy Czytelnictwa, Piękna nasza Polska cała. Zapraszamy ludzi z Pasją, absolwentów.
Nasza Biblioteka jest postrzegana jako nowoczesne, otwarte i przyjazne miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Godziny wydarzenia

10:00 - 11:00 , 14:00-16:00 oraz 17;00-20;00

Plan wydarzeń

1. Spotkanie z przedszkolakami.
2. Spotkanie z cyklu "Wspomnienia łączą pokolenia".
3. Inauguracja Nocy Bibliotek dla uczniów kl. I - VIII.
4. Zjazd bohaterów literackich.
5. Zabawy, tańce, pamiątkowe zdjęcia.
6. Przedstawienie Rodziców.
7. Kolacja.
8. Wspólne oglądanie filmu.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Zwracamy uwagę na zainteresowania czytelnicze uczniów.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Boruszyn

  • Kod pocztowy

    64-710

  • Adres

    Boruszyn 25

  • Strona

    https://www.facebook.com/spboruszyn/

Relacja

Nasza Noc Bibliotek była naprawdę wyjątkowa! „Moc bibliotek” z okazji X Jubileuszu miała dotrzeć do naszej społeczności szkolnej i poza nią. Zaprosiliśmy dlatego już w godzinach południowych dzieci z przedszkola z opiekunami, a po południu seniorów/ babcie i dziadków/ w ramach spotkania „Wspomnienia łączą pokolenia”. Uczniowie z klasy VI przebrani za Smerfy jako powitanie przedszkolaków to był świetny pomysł – wprowadził wesołą atmosferę i dodał uroku wydarzeniu. Zwiedzanie biblioteki, czytelni, wystaw przygotowanych przez uczniów (plakaty, lapbooki, dekoracje), film Rzepka, czyli pierwsze przedstawienie na Nocy Bibliotek w naszej szkole, gdzie bohaterką też była Pani przedszkolanka – to doskonała przygoda dzieci z książką. Starsi uczniowie przygotowali przedstawienie „Na straganie” dla kl. I-VII i dla przedszkolaków. Maluszki mogły odkrywać różne zakamarki, a także poznawać, jak działa biblioteka. Takie zwiedzanie sprzyja rozwijaniu miłości do książek i uczy dzieci, jak korzystać z biblioteki. Babciom i dziadkom opowiedzieliśmy o Nocy Bibliotek, pokazaliśmy pierwsze przedstawienie Rodziców podczas pierwszej Nocy w szkole. Zaprosiliśmy także autorkę regionalną, która czytała swoje wiersze i zaprosiła na wieczorek poetycki do Czarnkowa.. Wspólne rozmowy sprawiły, że to wydarzenie stało się nie tylko edukacyjnym, ale i integracyjnym doświadczeniem. Nie zabrakło także poczęstunku, przy którym uczestnicy mogli swobodnie rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami, porozmawiać o książkach, które były wystawione. Atmosfera była ciepła i przyjazna, sprzyjająca dzieleniu się historiami i pasją czytania.
Inauguracja dla uczniów naszej szkoły miała miejsce o godz. 17:00, a całość Niezwykłej Nocy Bibliotek trwała w godz. 17:00 – 20:00./ dla klas I–III do 19:00. Pani Dyrektor Szkoły odczytała wiersz Biblioteki. Dzieci mogły się przebrać za swoich ulubionych bohaterów książkowych, co z pewnością dodało uroku całej imprezie. Witał nas Kornel Makuszyński, którego szkoła obchodziła Święto.
Program:
Kostiumowy pokaz uczniów każdej klasy i zabawa: Zgadnij kto to?
Tańce – Dzieci mogły bawić się w rytm ulubionej muzyki, który prowadziły wolontariuszki z kl. VII, a także nauczyć się kilku nowych układów tanecznych.
Zabawy literackie, zabawy tematyczne dla klas IV – VIII – gry i zabawy nawiązujące do przygód postaci bajkowych, co zachęcało dzieci do aktywnego udziału, skrzynia z rekwizytami z książek.
– to był świetny sposób na rozwijanie wyobraźni i miłości do książek.
Kolacja – wspólny posiłek to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu razem.
Film przy popcornie przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Tarnówka – to idealne zakończenie tak intensywnego dnia! Seans filmowy w towarzystwie popcornu to doskonała forma relaksu i świetna zabawa.
Rodzice przygotowali wspaniałe przedstawienie dla dzieci, a także pyszną kolację.
Noc Bibliotek była udana i wspaniała.

Video