Nasza historia w Nocy Bibliotek
2023
Informacje o bibliotece

Nasza biblioteka szkolna mieści się na najwyższym piętrze budynku, który został wybudowany w 1903 r. Nad nami jest tylko poddasze, na którym mieszkają moliki książkowe. Do szkoły uczęszcza ponad 720 uczniów. Do naszej biblioteki trafiają miłośnicy książek i ciszy. Biblioteka oferuje księgozbiór, który w miarę możliwości finansowych jest uzupełniany. Prowadzimy ciekawe lekcje tematyczne, zajęcia i warsztaty literackie, zajęcia relaksacyjne, a także zapraszamy autorów książek dla dzieci i młodzieży. Pod koniec października ruszy kółko czytelnicze bnińskich moli książkowych. Poza tym gro czytelników jest jednocześnie wolontariuszami w naszej szkole i bibliotece. Na długich przerwach oraz na 4 ostatnich lekcjach można ukoić nerwy i zrelaksować się w zmysłoczułej bibliotece. W naszej bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie. Nauczyciele z chęcią korzystają z oferty przygotowanej przez nauczyciela bibliotekarza.

Godziny wydarzenia

16:00 - 22:00

Plan wydarzeń

16:00 - Wstęp, wprowadzenie, powitanie uczestników.
16:15 - Zajęcia integracyjne.
16:30 - Wspólne czytanie wybranej przez koordynatora książki.
17:00 - Ekranizacja powieści młodzieżowej.
19:00 - Spacer do miejscowej pizzerii - wspólny posiłek.
20:00 - Warsztaty nawiązujące do obejrzanego filmu i fragmentu książki. Tworzenie wystawy prac plastycznych.
ok 22:00 - Pożegnanie.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Z chęcią przyjmiemy książki młodzieżowe, przygodowe z wątkiem kryminalnym oraz z serii Czytam sobie, a także audiobooki z lekturami.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Kórnik

  • Kod pocztowy

    62-035

  • Adres

    ul. Armii Krajowej 11

  • Strona

    https://sp2kornik.pl

Podziel się
Relacja

W piątek, 11 października 2024 r. o godz. 18:00 do naszej szkolnej biblioteki zaczęła schodzić się młodzież klas 5 - 7. W sumie 17 osób, które z niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Ze względu na to, że do naszej szkoły uczęszcza ponad 700 uczniów, zajęcia zaczęliśmy od zabaw integracyjnych. Poznaliśmy się bliżej, porozmawialiśmy o różnicach, podobieństwach oraz inności. Co to znaczy być innym? Czy to coś złego? Czy inny znaczy gorszy? Te i wiele podobnych pytań przewijało się tego wieczoru bardzo często. Odpowiadaliśmy na nie podczas zajęć plastycznych, podczas wspólnego czytania książki "Cudowny chłopak" R. J. Palacio, podczas oglądania filmu "Mój brat ściga dinozaury" oraz ekranizacji "Cudownego chłopca". Gdy troszkę zgłodnieliśmy, poszliśmy na posiłek do pobliskiej restauracji, który ufundowała dla nas Rada Rodziców. Po kolacji oraz spacerze wróciliśmy do szkoły, gdzie na holu bawiliśmy się w kolejne zabawy - zgaduj zgadula, głuchy telefon, czy też nocne chowane po szkole. Jak myślicie, czy bawiła się z nami patronka naszej szkoły, Teofila z Działyńskich Szołdrska-Potulicka, czyli legendarna Biała Dama? Takich tajemnic zdradzać nie możemy... Tuż przed 22:00 podsumowaliśmy cały wieczór i doszliśmy do wniosku, że taką Noc Bibliotek możemy mieć co tydzień.
https://www.facebook.com/100089758246107/videos/577027874750255