Informacje o bibliotece

Biblioteka szkolna jest mała. Ma ok. 3000 woluminów. Jednak sporo się w niej dzieje. Organizowane są wystawy tematyczne, konkursy czytelnicze, tematyczne. Biblioteka włącza się w akcje charytatywne, ogólnopolskie czytelnicze np. Cała Polska czyta, Narodowe Czytanie, Jak nie czytam, jak czytam, Dzień głośnego czytania.

Godziny wydarzenia

od 16-22

Plan wydarzeń

literackie bingo,
pisanie recenzji,
książki w rapie,
pojedynki książek,
pomysł na książkę
i kosmici w bibliotece

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Joanna Balicka „Co wyszeptał nam deszcz”,
Weronika Marczak „Rodzina Monet. Skarb. Tom 1”,
Weronika Marczak „ Rodzina Mont. Perełka. Tom 3. Część 2.”
Jenny Han „Lato. Tom 1. Tego lata stałam się piękna”
Kelsey Hartwell „11 papierowych serc”,
Weronika Ancerowicz „Mój kumpel jest dziewczyną”,
Marta Łabęcka „Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię”,

Książki dla młodszych dzieci, książki Musierowicz, całą serię o Panu Samochodziku, książki z serii ,, Nazywam się...."

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Węgiersk

  • Kod pocztowy

    87-400

  • Adres

    95

  • Strona

    https://sp-wegiersk.edupage.org/

Relacja

Dn.11.10.24 w godz. 16-22.00 obyła się w szkole połączona z wizytą w szkolnej bibliotece impreza pn. Noc Bibliotek. Nad całością czuwali: koordynator - Urszula Arentowicz - polonistka oraz Jadwiga Kowalska - bibliotekarka i Małgorzata Kowalska-Szałek - polonistka.
W przedsięwzięciu wzięło udział 35 dzieci i uczniów z kl. I- VIII.
Odbyły się wszystkie zaplanowane działania, tj.
literackie bingo, pisanie recenzji, pomysł na książkę, pojedynki książek. było rapowanie wiersza ,, Moc bibliotek". Odwiedził w bibliotece nas także kosmita, który opowiedział, kim jest? ( Yeti}. W zespołach rozwiązywali krzyżówki, których hasłem było nawiązanie do akcji Noc Bibliotek.
Dużą atrakcją okazał się bigos literacki. Uczestnicy stwarzali nowe teksty z utworów już istniejących, m. in. W. Szymborskiej czy Z. Herberta. Dzieciaki mogły wziąć także udział w sztafecie dotyczącej, który zespół zapamięta najwięcej tytułów książek, wpisanie w porządku alfabetycznym. Uczestnicy pracowali, bawili się i działy zespołowo, indywidualnie w formie: w formie gier słownych, ruchowych, plastycznych. Zaczęliśmy oglądać także film pt. MÓJ BRAT ŚCIGA DINOZAURY. Dalszą część chętne dzieci mogły obejrzeć na lekcjach bibliotecznych. Na koniec rozdano wszystkim uczestnikom gadżety przesłane przez organizatora. Szkoła wspólnie z Radą Rodziców przygotowała również drobne upominki dla uczestników.