Informacje o bibliotece

Po likwidacji gimnazjów moja szkolna biblioteka stała się biblioteką szkoły podstawowej z księgozbiorem dla młodzieży. Przez 7 lat udało się zgromadzić księgozbiór odpowiadający potrzebom dzieci. Zmieniono wystrój na bardziej dziecięcy. Atmosfera panująca w bibliotece jest przyjazna dla wszystkich czytelników. Młodsze dzieci biorą udział w zajęciach Kreaterii a starsze są uczestnikami Kółka Bibliotecznego " Moliki Książkowe".

Godziny wydarzenia

16:00-19:00

Plan wydarzeń

Noc Bibliotek 2024 odbędzie się 14 listopada.
Termin Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek jest w bibliotece szkolnej trudny do zrealizowania. Ogrom pracy z podręcznikami, domówieniami i zwrotami zabiera tyle czasu, że nie zdążyłam przygotować imprezy.

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Chętnie przyjmiemy lektury dla najmłodszych, komiksy i beletrystykę dla młodzieży.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Goleniów

  • Kod pocztowy

    72-100

  • Adres

    ul. Cypriana Kamila Norwida 1

  • Strona

    https://sp5.goleniow.pl/biblioteka,81,pl

Relacja

W naszej szkolnej bibliotece w ramach Nocy bibliotek zorganizowano Wieczór w Bibliotece, który odbył się w bibliotece 14 listopada 2024 r. Wieczór zorganizowano w obrębie kółka teatralnego prowadzonego przez p. Danutę Kwaśniewską oraz kółka bibliotecznego „Moliki książkowe” prowadzonego przez p. Monikę Rożko-Wentrubę – bibliotekarkę. W czasie zajęć wykorzystano książki zakupione w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa.

W programie:

sesja fotograficzna - “Z książką Ci do twarzy”;
improwizacje teatralne inspirowane wybraną książką;
debata pt. “Czy warto czytać książki?”

Sesja fotograficzna wyzwoliła w uczennicach artystyczne talenty w zakresie charakteryzacji, kostiumologii i samego pozowania. Okazało się, że uczennice same weszły w swoje role, jedna czesała, inna dobierała stroje, inna pozowała do zdjęcia. Każda pełniła równie ważną rolę w sesji zdjęciowej. Dziewczęta przygotowując stylizacje wzorowały się na bohaterkach z wybranych książek. Była tu m. in. Enola Holmes, Alicja z krainy Czarów, Mała Nina, p. Nikodem z opowieści o Dżoku, najwierniejszym psie w kraju, posiadającym własny pomnik w Krakowie.

Improwizacje teatralne poprowadziła p. Danusia. Polegały one na wymyśleniu krótkiej historii, która mogła się zdarzyć w dowolnym czasie i miejscu. Tematem była sytuacja czytania książki. Uczennice tworzyły zabawne, spontaniczne historie używając naturalnej energii ciała i mimiki.

Wieczór urozmaiciła debata pt. „Czy warto czytać książki?”. Dwie grupy – zwolenniczek i przeciwniczek czytania – nawzajem przekonywały do swoich racji. Gdy nastąpiła zamiana miejsc najtrudniej było dobrać odpowiednie argumenty znajdując się w przeciwnym obozie.

Wieczór zakończył się przy biesiadnym stole, gdzie uspokajano emocje oraz podjęto postanowienie spotkania się ponownie w bibliotece. Miłym akcentem było wypożyczenie do domu, występujących książek w sesji i podczas scenek dramowych.

Danuta Kwaśniewska i Monika Rożko-Wentruba