Informacje o bibliotece

bogata oferta książek z zakresu pedagogiki i psychologii

Godziny wydarzenia

godz. 17.30-18.30

Plan wydarzeń

godz. 17.30 Spotkanie autorskie z Ałbeną Grabowską

Niezwykłe spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką takich książek, jak: „Najważniejsze to przeżyć”, saga „Stulecie winnych” (powstał serial na jej podstawie), „Odlecieć jak najdalej”, „Doktor Anna”, „Rzeki płyną, jak chcą”.

Spotkanie w ramach projektu „PamiętaMY o Powstaniu”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego.

Więcej informacji o projekcie „PamiętaMY o Powstaniu”: https://www.multibiblioteka.waw.pl/projekty/pamietamy-o-powstaniu/

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Typ biblioteki
Dane podstawowe
  • Miejscowość

    Warszawa

  • Kod pocztowy

    03-291

  • Adres

    św. Wincentego 85

  • Strona

    https://www.multibiblioteka.waw.pl/

Relacja

Jedną z gwiazd Nocy Bibliotek na Targówku była Ałbena Grabowska!

Autorka takich książek jak saga „Stulecie Winnych”„Najważniejsze to przeżyć”, „Odlecieć jak najdalej”, „Doktor Anna”, „Rzeki płyną, jak chcą” opowiadała 11 października 2024 r. w Wypożyczalni Pedagogicznej nr 130 (ul. św. Wincentego 85) o kulisach powstawania swoich utworów, a także o emitowanym w TVP serialu na podstawie sagi. Podzieliła się z kilkudziesięcioosobową publicznością wieloma ciekawostkami dotyczącymi kulisów powstawania ekranizacji. Mogliśmy usłyszeć m.in. o epizodach, które zagrała w każdym z sezonów.

W związku z tym, że spotkanie było częścią projektu „PamiętaMY o Powstaniu” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną na Targówku w partnerstwie z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego, w rozmowie poruszyliśmy również tematykę powstańczą.

Spotkanie poprowadziła Joanna Prażmowska, kierowniczka Wypożyczalni Pedagogicznej nr 130.

Rozmowie przysłuchiwały się m.in. Radna Dzielnicy Targówek Joanna Wojszcz i Zastępca Dyrektora Domu Kultury Świt Katarzyna Kordowiak–Zdunek.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym wspaniałym wydarzeniu!

O Autorce ze strony www.albenagrabowska.pl:
„Z wykształcenia jestem neurologiem i wciąż przyjmuję pacjentów. Mam dwa stopnie specjalizacji i certyfikat epileptologa, a w 2004 roku uzyskałam stopień doktora nauk medycznych. Napisałam 27 książek, a każda z nich jest inna. Oprócz dobrych książek, kocham muzykę, teatr i film. Mam trójkę dzieci, dwa koty i jednego psa”.

Projekt „PamiętaMY o Powstaniu” ma na celu pielęgnowanie pamięci o czasach drugiej wojny światowej, a przede wszystkim o powstaniu warszawskim, którego 80. rocznica wybuchu wypada 1 sierpnia 2024 roku. Zależy nam, aby pogłębić wiedzę na temat historii i razem z młodym pokoleniem być świadkiem żywych relacji, jakie usłyszymy od Powstańców.

W ramach projektu:
• spotkania z warszawskimi powstańcami z oprawą muzyczną Tadeusza Melona i Waldemara Trzeciaka;
• wieczory autorskie ze Sławomirem Koprem, Ałbeną Grabowską i Joanną Jax;
• spacery śladami grobów powstańczych z przewodnikiem Krzysztofem Gajdą;
• koncert (nie)zakazanych piosenek z udziałem mieszkańców Targówka.

Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.