Godziny wydarzenia
18-19.10.2024
Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Dobrzycy składa się z dwóch pomieszczeń: wypożyczalni i czytelni. Jest w pełni skomputeryzowana. do codziennej pracy z czytelnikiem wykorzystywany jest program firmy ProgMan Biblioteka. Placówka ma też stały dostęp do Internetu oraz wyposażona jest w kserokopiarkę, drukarkę oraz projektor z ekranem. Księgozbiór biblioteki liczy obecnie 8700 woluminów. Gromadzone są: wydawnictwa edukacyjne - słowniki, encyklopedie, lektury obowiązkowe i uzupełniające, literatura popularnonaukowa, beletrystyka pozalekturowa, wydawnictwa z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyk różnych przedmiotów. Dla czytelników organizowane są różnego rodzaju zajęcia w czytelni.
18-19.10.2024
NOC BIBLIOTEK 2024
18.10.2024 r.
Harmonogram :
16.45 Zbiórka uczestników w bibliotece szkolnej – zapoznanie
z harmonogramem i regulaminem imprezy.
17.15 - 19.15 spotkanie z Panią Ewa Martynkien autorką książki „Jak zdobywać supermoce” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dobrzycy.
19.30 Kolacja.
20.15 – 22.00 Kreatywne warsztaty malowania kamieni poprowadzone przez Panią Karolinę Zymną.
22.00 Słodki poczęstunek.
22.30 Projekcja konkursowych spotów reklamujących bibliotekę. wybranie najlepszych filmów.
23.00 „Lepimy lepieje” czyli wspólne pisanie krótkich żartobliwych wierszyków o bibliotece, książce, czytaniu i szkole.
23.30 Dokończ lub uzupełnij wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima - quiz.
24.00 Gry bez prądu.
1.00 Nocny seans filmowy.
3.00 Cisza nocna.
8.00 Pobudka, wspólne szykowanie śniadania.
8.45 Czynności porządkowe.
9.15 Zakończenie
Dobrzyca
63-330
ul. Szkolna 4a
https://dobrzycasp.edupage.org/
NOC BIBLIOTEK 2024 pod hasłem "Moc Bibliotek" już za nami!
Nasze wydarzenie rozpoczęliśmy od spotkania autorskiego i warsztatów z Ewą Martynkien
w oparciu o książkę pt.” Jak zdobywać supermoce” w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Dobrzycy. Autorka opowiedziała uczniom o sobie i swojej twórczości, następnie poruszyła temat cyberbullingu, czyli wstawiania filmów bez czyjejś zgody. Uczniowie rozmawiali
z gościem jak czuje się ofiara i sprawca przemocy internetowej oraz tworzyli ciekawe plakaty na temat chronienia siebie przed sprawcami internetowej przemocy, szukania pomocy i pochopnego udostępniania informacji w sieci.
Kolejnym punktem tego wieczoru była kolacja już w bibliotece szkolnej. Tym razem dzieci zajadały się pyszną pizzą. Tuż po posiłku zjawiła się pani Karolina Zymna, która poprowadziła kreatywne warsztaty malowania kamieni. Już teraz można powiedzieć, że ta część spodobała się dzieciom najbardziej. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z tworzeniem na takim materiale. Uczestnicy z wielkim zapałem i oddaniem poświęcili się malowaniu kamieni, a efekty prac przeszły nasze oczekiwania.
Po warsztatach odbyła się projekcja konkursowych spotów reklamujących bibliotekę szkolną
i gminną przygotowanych przez uczniów klas 5 i 6. Po obejrzeniu których komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie nad wyborem najlepszych. Po burzliwych naradach jury wybrało trzy najlepsze filmy, które otrzymają vouchery na pizzę dla całej klasy.
W dalszej części uczestnicy Nocy Bibliotek tworzyli lepieje, czyli krótkie żartobliwe wierszyki na temat biblioteki, książek, czytania i szkoły. Mimo późnej pory dzieci poradziły sobie z tym zadaniem. Przedostatnim punktem tej nocy był turniej czytelniczy ze znajomości wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny. Rywalizujący sprawdzili swoją znajomość wierszy rozwiązując quizy, kalambury i zagadki, uzupełniając brakujące fragmenty wierszy czy układając wersy danego wiersza we właściwej kolejności.
Ostatnim punktem programu przed pójściem spać był nocny seans filmowy podczas, którego obejrzeliśmy film „Mój brat ściga dinozaury”.
W sobotni poranek po zjedzonym śniadaniu dzieci z uśmiechami opuszczały bibliotekę,