Godziny wydarzenia
3 godziny
Organizujemy: spotkania z poetami, ludźmi ze świata kultury, prowadzimy akcję Cała Polska Czyta Dzieciom, Tydzień Czytania Dzieciom, corocznie uczestniczymy w Narodowym Czytaniu, współpracujemy z Gminną Biblioteką w Rytwianach oraz szkołami organizując międzyszkolne konkursy między innymi od ponad 20 lat konkurs,, Moje strofy o.....", Centrum Kultury w Rytwianach, współpracujemy z rodzicami uczniów promując czytanie wśród dzieci, przeprowadzamy wewnątrzszkolne imprezy czytelnicze.
3 godziny
Czytanie przy miejscowym sklepie, Pokaz mody książkowej, kalambury książkowe, sceny lekturowe, zajęcia plastyczne, tworzenie komiksu, teatr dla dzieci
Strzegomek
28-221
ul. Wacława Dąbrówki 3
https://spstrzegom.szkolnastrona.pl
Działania na Noc Bibliotek na miarę i potrzeby naszej placówki.
11.10.2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. 100 – lecia Odzyskania Niepodległości w Strzegomiu odbyła się Noc Bibliotek ph. „Biblioteki mają Moc”.
Panie bibliotekarki Barbara i Monika rozpoczęły imprezę odczytując wiersz „Noc Bibliotek”.
Następnie warsztaty mydlarskie przeprowadziły Panie: Ania, Kamila i Łucja z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Rytwianach. Uczestnicy Nocy Bibliotek chętnie bawili się w producentów mydeł. Każdy miał możliwość wyboru koloru, zapachu, kształtu. A końcowy efekt był imponujący. Gotowy produkt wszyscy pięknie zapakowali i zabrali ze sobą na pamiątkę naszego spotkania z okazji Nocy Bibliotek. Motyw mydła występuje w wielu utworach literackich. Panie Barbara i Monika przeprowadziły szybki quiz „Czy znasz tytuły utworów, w których mowa jest o mydle?” Zwyciężyła „Akademia Pana Kleksa”. Pani Barbara odczytała króciutki fragment tego utworu i tym sposobem zachęciła do jego przeczytania w całości.
Kolejnym punktem naszych działań podczas Nocy Bibliotek była wizyta Pań: Izabeli i Pauliny z Gminnej Biblioteki w Rytwianach. Pani Iza opowiadała o muminkach, trolach odwołując się do wiedzy dzieci. Następnie odczytała fragment „Opowiadania z Doliny Muminków”, opowiadanie o niewidzialnym dziecku. Odpowiednia intonacja i gesty Pani Izy spowodowały, że uczestnicy byli bardzo zaciekawieni tym odczytywanym fragmentem. W dalszej części spotkania było wystawienie teatrzyku „Czerwony Kapturek” w nowoczesnej wersji. W role aktorów wcieliły się Panie: Iza i Paulina. Tematyka przedstawionych haseł nawiązywała do Ogólnopolskiej Kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”, programu edukacyjnego przeciwdziałającego niewłaściwym zachowaniom, przemocy i krzywdzenia dzieci, który jest realizowany w naszej szkole i przedszkolu w roku szkolnym 2024/2025. Następnie inicjatywę przejęli uczniowie prezentując scenki z wierszy, bajek, lektur szkolnych. Było zabawnie i mistrzowsko.
Podczas naszego spotkania swoją obecnością zaszczycił nas radny Pan Michał, który starał się przedstawić dzieciom i młodzieży kto to jest radny, jakie powinien posiadać cechy, jakie są jego zadania oraz co należy zrobić i jakie wymagania spełnić, aby móc zostać radnym.
Ostatnim punktem naszego spotkania było lepienie z modeliny ulubionej postaci z bajek, lektur. Zabawa ta sprawiła uczestnikom dużo radości. Za zaangażowanie i udział w działaniach uczestnicy otrzymali słodkie „co nieco”.
Na tym zakończyliśmy naszą tegoroczną odsłonę Nocy Bibliotek. Zaproszeni goście, przez swoje zaangażowanie sprawili, że nasze obchody Nocy Bibliotek były wyjątkowe, pełne humoru, niezwykle interesujące i inspirujące.