Stawiamy na rozwój czytelnictwa od przedszkola po klasy starsze organizując różnego rodzaju konkursy, turnieje, prelekcje, głośne czytanie przez łączników, zaproszonych gości i rodziców; Organizujemy wycieczki do muzeów, na wystawy i organizujemy wystawy, wyjazdy "Szlakiem literackim", bierzemy udział w warsztatach:dziennikarskich, literackich , spotkania autorskie, itd. . Dzięki kreatywności łączników bibliotecznych (uczniowie z klas IV - VIII;29 osób) życie czytelnicze w bibliotece rozwija się i wzmacnia. Obserwujemy coraz więcej "wybrednych "czytelników. Zapotrzebowanie jest duże na nowości,tj. od poezji przez powieści , baśnie, bajki do literatury popularnonaukowej. Stale współpracujemy z bibliotekami: pedagogiczną i publiczną wspólnie organizując różne przedsięwzięcia kulturalne.

04.10. 2024 r. - wycieczka do Krasnogrudy "Szlakiem literackim z Czesławem Miłoszem", 07 -11.10. 2024 r. - konkursy i turniej czytelniany, głośne czytanie dla najmłodszych uczniów,
10/11.10.2024 r. - udział  w Nocy Bibliotek organizowanej przez bibliotekę pedagogiczną i publiczną

Chętnie przyjmiemy do księgozbioru

Każdą ilość i tytuły z różnych działów.

Olecko

ul. Słowiańska 1