Biblioteki biorące udział w Nocy Bibliotek otrzymują nasze autorskie gry karciane – flirty towarzyskie z wybranymi lirycznymi, smacznym i dowcipnymi cytatami z utworów literackich patronów roku. To ok. 30 kart i kilkaset zdań z poezji i prozy wspaniałych twórców, mistrzów polszczyzny. 

Zachęcamy do korzystania z nich, a także do wykorzystywania naszego pomysłu i samodzielnego tworzenia flirtów z cytatami z ulubionych autorek i autorów.

Jak flirtować z literaturą?

Rozdajemy karty wszystkim uczestnikom spotkania. Każdy wybiera jeden cytat ze swojej karty i przekazuje ją wybranej osobie, podając jego numer. W odpowiedzi otrzymuje tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób nawiązujemy i rozwijamy znajomości i relacje ze sobą nawzajem i ze świetną literaturą.

Dobrej zabawy!

Zamieszczamy i polecamy flirty literackie z różnych edycji Nocy Bibliotek – z dziełami Henryka Sienkiewicza, Marka Hłaski, Bolesława Leśmiana i z Niepodległą – z cytatami z wierszy Skamandrytów i innych twórców chętnie czytanych ok. 1918 roku. Wszystkie gry w wersji do druku do pobrania poniżej.

Drukujcie i z dobrą literaturą flirtujcie! <3