Noc Wikingów w Dziwnowie

Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowała dla swoich czytelników Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie.

 

„Nasza Biblioteka będzie brała udział w ogólnopolskiej Akcji „ Noc w Bibliotece”, która będzie miała miejsce z 3 na 4 czerwca bieżącego roku.

Noc w Bibliotece w Dziwnowie będzie nosiła tytuł „Wikingowie w Dziwnowie”:).

Rozpocznie się o godzinie 20.00 spotkaniem z Panem Grzegorzem Oleszczukiem naszą „Żywą księgą Historii” o Wikingach oraz naszych terenach zachodniopomorskich. Aby przybliżyć postać naszego Bohatera zapraszamy na jego stronę www.dziwnowpl.pl , a warto tam zajrzeć zapewniamy.

Na tej stronie „reklamowane” są aspekty historyczne jak i kulturowe naszej małej ojczyzny – jak mówi pan Grzegorz.

Rozpoczniemy przygotowaniem strojów, broni i ozdób Wikingów pod okiem pana Grzegorza oczywiście, a potem udamy się z pochodniami wieczornym korowodem przez Dziwnów.

Następnie udamy się na ognisko z pieczeniem kiełbasek okraszone oczywiście niesamowitymi opowieściami o Wikingach. Zainscenizujemy walki Wielkich Wojów pomiędzy naszymi drużynami.

W dalszej części wrócimy do Biblioteki na projekcję „Miasta Zatopionych Bogów” Zdzisława Coaza , zapoznamy się również z literaturą biblioteki poświęconą interesującym nas tematem.

Kolejnym krokiem będzie spacer o wschodzie słońca na plażę  i Rytualne Powitanie Słońca oraz puszczanie w darze wianków Wielkiemu Bałtykowi.

I tak dobiegnie końca nasza Noc w bibliotece:).

PROSIMY O ZGŁASZANIE UCZESTNIKÓW WYDARZENIA JUŻ OD TERAZ W BIBLIOTECE 913813547, biblioteka @dziwnow.pl i osobiście :).”